Оплата за послуги телерадіомовлення: що треба знати шукачам притулку?

Stand:
Шукачі притулку, які перебувають у місцях спільного проживання (гуртожитках), не повинні реєструватися для оплати за послуги телерадіомовлення. Ті, хто проживає в окремій квартирі та отримує певні пільги, також може бути звільненим від оплати.
Jemand schaltet den Fernseher über die Fernbedienung an.

Коротко про основне:

  • Кожен повнолітній квартиронаймач зобов’язаний зареєструватися для здійснення оплати за послуги телерадіомовлення. Буде достатньо, якщо зареєструється одна особа, яка проживає в квартирі.
  • Шукачі притулку повинні зареєструватися, якщо вони переїжджають в окрему квартиру.
  • Шукачі притулку, які перебувають у місцях спільного проживання (гуртожитках), не повинні реєструватися.
Off

Відповідно до Міждержавної угоди про телерадіомовлення (RBStV), кожен повнолітній квартиронаймач за законом загалом зобов’язаний зареєструватися для здійснення оплати за послуги телерадіомовлення. Достатньо, якщо одна особа, яка проживає в квартирі, зареєструється та буде здійснювати оплату за послуги телерадіомовлення.

Шукачі притулку повинні зареєструватися, коли вони переїжджають до окремої квартири: тоді вони повинні зареєструватися для оплати за телерадіомовлення. З 1 січня 2020 року Служба у справах оплати (Beitragsservice) знову почала надсилати шукачам притулку, які переїжджають із місць спільного проживання (гуртожитків) у квартиру, листи з роз’ясненнями щодо обов’язку здійснювати оплату за послуги телерадіомовлення.

Проте шукачі притулку, які перебувають у місцях спільного проживання (гуртожитках), не повинні реєструватися! Ці приміщення для шукачів притулку вважаються спільним житлом, а окремі кімнати не вважаються квартирами. З цієї причини мешканцям цих приміщень не потрібна реєстрація.

Те саме стосується шукачів притулку, які проживають у готелях чи пансіонатах, якщо вони використовуються виключно для розміщення таких осіб. Муніципалітети можуть повідомляти адреси таких закладів до Служби у справах оплати. Тоді ці адреси звільняються від так званої процедури уточнення і до мешканців навіть не пишуть.

Можливе звільнення від оплати за послуги телерадіомовлення

Шукачі притулку, які поселяються в квартирі, повинні зареєструватися в Службі у справах оплати, але при дотриманні відповідних вимог, вони можуть бути звільнені від обов’язку оплачувати послуги. Для цього вони повинні подати заяву про звільнення від оплати до Служб у справах оплати  компаній ARD, ZDF та Deutschlandradio.

Звільнення від оплати можливе, якщо будуть отримані такі пільги:

  • Пільги відповідно до „Закону про пільги для шукачів притулку“ (§ 4, абз. 1, № 4 RBStV) та/або
  • Державна соціальна допомога, наприклад, допомога по безробіттю II (§ 4 абз. 1 № 3 RBStV)

Для подачі заявки існують формуляри, і цю заявку також можна заповнити онлайн (також можна заповнити онлайн). Зявка має бути підписана та повинна мати документальне підтвердження про відправлення. До заявки необхідно додати відповідні документи про надання пільг.

Додаткову інформацію про звільнення від оплати та її зниження ми зібрали в окремій статті (окрема стаття).

Оплата за послуги телерадіомовлення для біженців з України?

Через поточний стан конфлікту в Україні все більше людей тікає з України до Німеччини. Після реєстрації в реєстраційному відділі (Meldebehörde) біженці отримують листи, де їх  просять оплатити послуги телерадіомовлення. Але є винятки для біженців і шукачів притулку! У багатьох випадках вони не повинні оплачувати послуги телерадіомовлення. Це стосується, наприклад:

  • Місць спільного проживання (гуртожитків)
  • Тимчасового проживання в готелях чи пансіонатах

Якщо згодом біженці переселяються в окрему квартиру на постійній основі, вони зобов’язані оплачувати послуги. Однак звільнення від оплати можливе, якщо вони отримуютьте пільги відповідно до „Закону про пільги для шукачів притулку“ або інші соціальні виплати. Заявка на звільнення від оплати має бути подана у письмовій формі та з документальним підтвердженням. До заявки необхідно додати копію документу про надання соціальних пільг.

У будь-якому випадку на листи зі Служби у справах оплати слід завжди реагувати.

 

Hände halten ein Herz in den ukrainischen Farben blau und gelb

Bи недавно прибули до Hімеччини? Інформація для біженців з України

Люди, які втекли з України до Німеччини, потребують насамперед двох речей: захисту та підтримки. Ми пропонуємо допомогу до тем, над якими ми працюємо і з якими ми знайомі, напрклад, Ваші права як (нового) клієнта, контрактні пастки, шахрайсто та інші теми.

Ratgeber-Tipps

Ab jetzt finanziell unabhängig
Frauen sind durchschnittlich weniger vermögend als Männer. Ihr Verdienst ist – häufig wegen Teilzeitarbeit – geringer.…
Das Vorsorge-Handbuch
Wer sich wünscht, selbstbestimmt zu leben und Entscheidungen zu treffen, und sich wünscht, das auch am Lebensabend zu…
Eine Frau blickt auf eine digitale Anzeige.

"Meta AI" bei Facebook, Instagram und WhatsApp – so widersprechen Sie

Meta will in Europa öffentliche Nutzerinhalte fürs Training der KI "Meta AI" verwenden. Das hat auch etwas mit dem blauen Kreis im Facebook Messenger, bei Instagram und WhatsApp zu tun. Sie können der Nutzung Ihrer Daten widersprechen, den Chatbot mit dem blauen Kreis aber nicht abschalten.
Stethoskop auf einem Tisch neben einem Laptop

Arzttermin online buchen mit Doctolib und Jameda: Nicht nutzerfreundlich

Einen Arzttermin online buchen – das wirkt einfach, vor allem, wenn die Praxis telefonisch schwer erreichbar ist. Doch ein aktueller Marktcheck des Verbraucherzentrale Bundesverbands zeigt: Die bekannten Plattformen Doctolib und Jameda sind alles andere als nutzerfreundlich.
Eine Fahrradfahrerin vor dem Reichstag.

Koalitionsvertrag 2025: Was er für Verbraucher:innen bedeutet

Die nächste Bundesregierung aus Union und SPD hat in ihrem Koalitionsvertrag etliche Maßnahmen angekündigt, die den Alltag von Verbraucher:innen verbessern sollen. Der Verbraucherzentrale Bundesverband (vzbv) hat 100 dieser Vorhaben geprüft – mit gemischtem Fazit, auch wenn die Richtung stimmt.